Skip Navigation

2014 Track & Field Roster

WOMEN    
Yr Hometown/High School
Kelsi Brooks Sr Boulder, Colo.
Sara Brown Fr Grinnell, Iowa
Felicia Carlson Jr Beloit, Wis./Memorial
Maddie Carpenter Jr Duluth, Minn./Marshall School
CJ Cochran Sr Minneapolis, Minn./South
Sian Cunningham So Evansville, Wis.
Sara DeLong Jr Concord, Mass./Concord-Carlisle
Angie Earley So Robbinsdale, Minn./Minnehaha Acad.
Deborah Flynn Fr Bowling Green, Ky.
Esperanza Garcia So Chicago, Ill./Rauner College Prep
Sudan Garner So Jamaica, N.Y./Brooklyn Technical
Oceana Gilliam Fr Los Angeles, Calif./Alliance
Enid Gongora So Chicago, Ill./Curie
Rasheda Hughes Sr Chicago, Ill./Martin Luther King
Camilla Jackson Sr Newton, Mass./North
Arielle Kimmel So Chicago, Ill./Golder College Prep
Emma Koenig So Portland, Ore./Grant
Sarah Kraemer Fr Greensboro, N.C./Southeast
Alex Kurpiel Fr Burlington, Wis./Catholic
Raven Mercado So Evanston, Ill.
Katia Nonet So Clayton, Mo.
Janelle Perez Sr Chicago, Ill./Jones College Prep
Cherrelle Phon Sr Beloit, Wis./Memorial
Jourdan Plautz Fr De Pere, Wis.
Emily Sneed Fr Prairie Village., Kans./Shawnee Mission East
Ellie Waddle Fr St. Paul, Minn./Central
Komari Walls So Country Club Hills, Ill./Comer College Prep
Ariel Yang Sr Datong, Shangxi, China
MEN    
  Yr Hometown/High School
Brian Alcorn Fr Thousand Oaks, Calif.
Apolus Anderson So Plantation, Fla./Nova
Bennett Anderson So Stillwater, Minn.
Justin Anderson Fr Chicago, Ill./Lane Tech
Alfred Battle Fr Sunrise, Fla./Cardinal Gibbons
Adam Beardsley So Wynnewood, Penn./Lower Merion
Bellande Bertrand Fr Miramar, Fla./Monsignor Edward Pace
Quinn Crawford Sr Waterford, Wis./Waukesha Catholic
Seamus Delaney So Hinsdale, Ill./St. Ignatius
Alex Diaz de Leon Fr San Antonio, Tex./Champion
Coral Ellis So Milwaukee, Wis./Pius XI
Carl-Lars Engen Fr Minneapolis, Minn./Southwest
Joseph English Fr Chicago, Ill./Von Steuben
Jordan Garcia Fr Rockford, Ill./Guilford
Martin Garcia Fr Poway, Calif.
George Gray So Ann Arbor, Mich./Skyline
Jacob Gray So Ann Arbor, Mich./Skyline
Antonio Jones So Chicago, Ill./Hope College Prep
Matt Kreiser So Beloit, Wis./Turner
David Lafayette Fr Madison, Wis./East
Mateo Lauersdorf Sr Beloit, Wis./Memorial
Ethan Ley Sr Jaffrey, N.H./Conant
Josh Litofsky Sr Columbia, Mo./Columbia-Rock Bridge
Khusrav Mahkamov So Rockford, Ill./Guilford
Dinesh McGinty So Norwood, Mass./Boston College HS
Joe Peacock Fr St. Paul, Minn./Highwood Park
Peter Siess Sr Amesbury, Mass.
Josh Smith Jr Downers Grove, Ill./North
Crit Stanley Jr Beloit, Wis./Memorial
Geoffrey Stevens Jr Harvard, Mass./Bromfield
Alberto Torres Fr Milwaukee, Wis./Carmen
Lukeson Versulien So Delray Beach, Fla./Atlantic Community
DeWight Walker Fr Pembroke Pines, Fla./Ft. Lauderdale


Head Coach:  Brian Bliese

Assistant Coaches:  Dave Eckburg, Dan Marsh, Aaron Joiner, Mat Kahl

 

2014 Track & Field Word Roster