Skip Navigation

Text Only/ Printer-Friendly

2015 Cross Country Roster

WOMEN    
Yr Hometown/High School
Sara Brown Jr Grinnell, Iowa
Autumn Carney Fr Elk Grove Village, Ill./Elk Grove
Natalie Dusek Fr Minneapolis, Minn./Southwest
Angie Earley Sr Robbinsdale, Minn./Minnehaha Academy
Laura Goldman Fr Silver Spring, Md./Northwood
Katherine Johnson Fr Chicago, Ill./Lane Tech
Hannah Klehr So Huntley, Ill.
Emma Koenig Jr Portland, Ore./Grant
Megan Kowta So Davis, Calif./Da Vinci Charter Academy
Jamie Manchen Fr Appleton, Wis./West
Sophia Miliotis Fr Roseville, Minn.
Shaunte Moss Sr Plantation, Fla./Kingsway Academy
Caroline Murton So McLean, Va./Jefferson Sch. Science/Tech
Katia Nonet Sr Clayton, Mo.
Caitlin Paterson Sr Iowa City, Iowa/Montpelier
Melissa Pelkey Fr Franklin, Wis.
Emma Peterson So Minneapolis, Minn./Southwest
Mercedes Reynoso Fr Eugene, Ore./South Eugene
Maren Schermer Jr Portland, Ore./Woodrow Wilson
Meredith Shimek So St. Paul, Minn./Open School
Emily Sneed Jr Prairie Village, Kans./Shawnee Mission East
Francesca Snow Fr Livingston, Mont./Park
Audrey Summers So Grand Marais, Minn./Cook County
Ellie Waddle Jr St. Paul, Minn./Central
Anna Wenzel Sr Tillamock, Ore.
Mingyi Zhang So Beijing, China
MEN
Yr Hometown/High School
Semaite Abiy Fr Dulles, Va./International School-Kenya
Brian Alcorn Jr Thousand Oaks, Calif.
AJ Anderson Sr Plantation, Fla./Nova
Daniel Arkes Fr Chicago, Ill./Parker School
Adam Beardsley Sr Wynnewood, Penn./Lower Merion
Mike Casey Jr Pittsfield, Maine/Maine Sch. Science/Tech.
Brandon Diop Jr Jamaica, N.Y./St. Francis
Nico Enciso Fr Chicago, Ill./UIC College Prep
Carl-Lars Engen Jr Minneapolis, Minn./Southwest
George Gray Sr Ann Arbor, Mich./Skyline
Jacob Gray Sr Ann Arbor, Mich./Skyline
Simon Kafka So Chicago, Ill./Northside College Prep
Jack Klobucar Fr Beloit, Wis./Memorial
Forrest Lloyd So Beloit, Wis./Turner
Khusrav Mahkomov Sr Rockford, Ill./Guilford
Kyle May Jr West Bend, Wis./East
Joe Peacock Jr St. Paul, Minn./Highland Park
Gabriel Perry Fr Veneta, Ore./Crow
Zeke Polken Fr Okemos, Mich.
Jacob Rieker So Roscoe, Ill./Hononegah
David Rosales Fr Melrose Park, Ill./Proviso Math & Science
Josh Smith Sr Downers Grove, Ill./North
Avery Sutherland Fr Viroqua, Wis./Boulder
Alberto Torres Jr Milwaukee, Wis./Carmen Sch. Sciences/Tech
Alexander Villegas Fr Lake Geneva, Wis./Badger


Head Coach:  Dave Eckburg
Assistant Coaches:  Matthew McKay
Cross Country Coordinator:  Brian Bliese